Dăruiește pentru ceva ce dă speranță

Harta lumii

Dacă ai putea ajuta la schimbarea lumii … ai face-o?

A oferi speranță găsită în Cuvântul lui Dumnezeu este unul dintre cele mai bune daruri pe care le putem oferi unei lumi care se confruntă cu disperarea.

Și, este un dar care schimbă totul.

- Luis R.

„Cunoșteam Biblia, dar nu am găsit niciodată ocazia să o citesc. Nu am știut de unde să încep. Dar, odată ce am început să folosesc aplicația YouVersion, a fost mai ușor. Prin intermediul Planurilor de lectură, am dezvoltat un obicei care m-a făcut să citesc Biblia în fiecare zi – și atunci am observat o schimbare în viața mea. Am înțeles în sfârșit ce a făcut Isus pe cruce și L-am invitat în viața mea. Întregul meu scop în viață s-a schimbat acum. Vreau să mulțumesc YouVersion pentru că a preluat Cuvântul lui Dumnezeu și l-a împărtășit cu milioane de oameni din întreaga lume.”

– Luis R.

Sunt sute de milioane de oameni ca Luis în comunitatea YouVersion, iar Dumnezeu îi modelează pe fiecare dintre ei prin Cuvântul Său.

Cuvântul lui Dumnezeu este viu și lucrător … și transformă persoane ca și tine.

Dar pentru fiecare persoană din comunitatea noastră care se apropie de Dumnezeu, există cineva din afara comunității noastre care nu a experimentat încă puterea de schimbare a vieții a lui Dumnezeu și a Cuvântului Său. Poți ajuta la schimbarea acestei situații…

În această marți a dăruinței, poți să ai un impact imediat care face o diferență eternă.

Gândește-te la speranța, bucuria și pacea pe care le-ai găsit apropiindu-te de Dumnezeu prin YouVersion. Există milioane de oameni care încă nu știu că această resursă este la doar o atingere distanță. Dar imaginează-ți ce schimbare de viață se va întâmpla când vor afla.

Ajută la promovarea unei mișcări globale susținând
ceea ce face Dumnezeu prin YouVersion.

Donează acum

După ce dai, împărtășește pe rețelele sociale cum a folosit Dumnezeu YouVersion în viața ta, folosește hashtag-ul #GivingTuesday și etichetează-ne @YouVersion.

Această postare este disponibilă și în: Engleză Afrikaans Indoneziană Germană Spaniolă Filipineză (Tagalog) Franceză Italiană Olandeză Portugheză Rusă Japoneză Chineză (Simplificată) Chineză (Tradițională) Coreeană Poloneză Vietnameză