Iată cum poți răspândi speranță.

Care poate să facă nespus mai mult
decât tot ce‑I cerem sau ce gândim, potrivit cu puterea care lucrează în noi

Efeseni 3:20-21

Stai în izolare cât mai mult posibil, păstrând distanța socială și purtând de grijă familiei, prietenilor și vecinilor. Am dori să îți sugerăm o altă cale prin care le poți purta altora de grijă.

Se întâmplă ceva istoric.

În timp ce cu toții întâmpinăm provocări în mijlocul pandemiei globale, ceea ce probabil nu ai realizat este faptul că experimentăm o perioadă minunată de trezire spirituală. Peste tot în lume, oamenii caută răspunsuri și speranță. Și ceea ce milioane de oameni găsesc este o invitație la o relație cu Dumnezeu.

Pe parcursul ultimelor șase săptămâni am fost martorii a faptului cum Dumnezeu lucrează în moduri minunate după cum am văzut avem cele mai mari creșteri, a numărului de oameni ce caută Biblia pentru a găsi speranță și pace, împărtășind versete Biblice și Versete ilustrate altora, și conectându-se la Cuvântul lui Dumnezeu cu întreaga familie prin Aplicația Biblia pentru copii. Și am văzut mai mult de 1,6 milioane de rugăciuni opțiune adăugată abia luna trecută. Voluntarii comunității sunt și ei de asemenea, mai implicați ca oricând, dăruind din timpul și talentele lor pentru a sluji comunitatea globală YouVersion.

„YouVersion mi-a oferit accesul la Biblie, crescând relația mea cu Dumnezeu și mi-a permis să mă conectez cu Cuvântul Său în fiecare zi. Este o mare binecuvântare și sunt mulțumitor pentru că îmi sunt reamintite mesaje bune în vremuri tulburătoare.” – Imani S

Acesta este doar începutul.

Știm că Dumnezeu dorește să lucreze mult mai mult prin faptul că va continua să aducă aproape de El oamenii din întreaga lume. Foarte mulți își vor aminti de acest capitol din istorie ca un punct definitoriu în relația lor cu Dumnezeu. Lucrarea aceasta are importanță acum și în eternitate.

Poți participa și tu.

Credem cu toată inima că ritmul zilnic de a căuta părtășia cu Dumnezeu are puterea de a transforma vieți. Sperăm că fiecare persoană din comunitatea noastră are o călătorie vitală spre a deveni ceea ce Dumnezeu dorește să fie, crescând în El și apropiindu-se mai mult zi de zi. Recunoaștem că astăzi sunt multe nevoi în comunitățile noastre, și continuăm să ne rugăm împreună pentru lumea noastră și pentru oamenii care trec prin dificultăți financiare.

De asemenea, realizăm că mulți caută să sprijine activitatea care dă speranță oamenilor. Am fi onorați să fim parteneri în această misiune deoarece ajutăm oamenii din fiecare țară de pe Pământ să-L caute în fiecare zi pe Dumnezeul nostru uimitor și iubitor.

Donează pentru YouVersion

Această postare este disponibilă și în: Engleză Afrikaans Indoneziană Germană Spaniolă Filipineză (Tagalog) Franceză Italiană Olandeză Rusă Japoneză Chineză (Simplificată) Chineză (Tradițională) Coreeană